Rota wirus jest najczęstszą przyczyną ostrej biegunki

Rota wirus jest najczęstszą przyczyną ostrej biegunki. Szacuje się, że rocznie w Europie prawie 700 000, a w Polsce ok. 200 000 dzieci do 5 lat choruje na biegunkę rotawirusową. Szczyt zachorowań przypada na sezon jesienno-zimowy i wiosnę, czas więc przygotować się do obrony…

Oprócz biegunki, rotawirusy powodują wymioty i słabą gorączkę. Objawy te mogą spowodować znaczne odwodnienie organizmu, co stanowi duże zagrożenie dla życia dziecka. Biegunka jest poważnym zagrożeniem zdrowia dla dziecka, którego odwadniający się organizm może tracić nawet do 10% swojej masy w czasie pierwszych godzin jej trwania. Odwodnienie prowadzi do szybkiej utraty soli mineralnych i zagęszczenia krwi, które z kolei może powodować niedokrwienie mózgu, nerek czy wątroby. Dla bardzo małych dzieci biegunka może być nawet zagrożeniem życia.- mówi dr n. med. Małgorzata Gołkowska, lekarz pediatra z Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Pierwszym i najważniejszym etapem leczenia biegunki jest szybkie i skuteczne nawodnienie. Już w pierwszych godzinach choroby podaje się Doustne Płyny Nawadniające np. Elektrolity Humana, których specjalny skład opracowany jest przez ESPGHAN (Europejską Komisję ds. Żywienia przy Europejskim Towarzystwie Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci).

Według najnowszych wytycznych ESPGHAN i ESPID powinni zachęcać rodziny do przechowywania w domu doustnego płynu nawadniającego, aby móc rozpocząć nawadnianie natychmiast po wystąpieniu biegunki, zmniejszając tym samym ryzyko pobytu w szpitalu.
Niestety wadą elektrolitów dla dzieci jest ich smak, który często jest przyczyną odmowy przyjęcia płynu przez dziecko i w rezultacie sprawia, że nawadnianie doustne jest nieskuteczne. Elektrolity Humana to smaczne doustne płyny nawadniające (DPN) stosowane w celu szybkiego uzupełniania płynów i składników mineralnych w terapii biegunek, dla niemowląt, małych dzieci i dorosłych.

Poważnym problemem jest również żywienie dzieci w biegunce. Brak apetytu, choroba, wpływa na właściwe odżywianie dziecka w trakcie biegunki. Humana jako pierwsza na rynek polski wprowadziła specjalną odżywkę leczniczą w terapii biegunek u dzieci (i nie tylko) – Humana HN z prebiotykiem. Jest to najczęściej polecany, przez pediatrów w Niemczech, posiłek podczas biegunki. Ta smaczna, zbilansowana odżywka lecznicza łagodzi objawy biegunki i wspiera powrót do zdrowia chorego organizmu. Humana HN jako pełnowartościowy preparat odżywia organizm we wszystkie ważne witaminy i minerały, a prebiotyki w nim zawarte, pomagają odbudować fizjologiczną florę jelitową.

Elektrolity Humana i Humana HN z prebiotykiem dostępne są w aptekach, bez recepty oraz w sprzedaży internetowej.

###

Grupa przedsiębiorstw Humana Milchunion, z obrotem ponad 2,9 mld € i ilością ponad 3,3 mld kg przetwarzanego rocznie mleka, należy do liderów firm przetwarzających ten surowiec. W Niemczech Humana Milchunion zajmuje pod tym względem drugie miejsce, natomiast w światowym rankingu mieści się w pierwszej dwudziestce.
Humana Milchunion eG, spółka „matka“ całej grupy przedsiębiorstw, jest zorganizowana na zasadach spółdzielczych, co oznacza, że dostawcy najważniejszego surowca – mleka są właścicielami firmy. Produkty Humana Milchunion są dostępne w ponad 70 krajach świata.

Więcej informacji w serwisie www.humana.pl.

Verco Sp. z o.o. to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma na rynku farmaceutycznym i FMCG. Jej działania skierowane są do dzieci i ich rodziców oraz do kobiet w ciąży. W ofercie firmy znajdują się wysokiej jakości produkty żywieniowe dla niemowląt i małych dzieci – mleka modyfikowane i kaszki HUMANA, herbatki oraz woda dla niemowląt HUMANA, a także produkty z rynku farmaceutycznego: nowoczesny suplement diety dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią – preparat Pregnavit, suplement diety skutecznie uzupełniający profilaktykę leczenia infekcji dróg moczowych – Femisept URO testy owulacyjne i testy ciążowe Averco i As 100. Nowością w ofercie jest organiczny olejek do kąpieli z serii naturalnych kosmetyków do pielęgnacji niemowląt i dzieci – MIA organic care.

Więcej informacji w serwisach: www.verco.com.pl oraz www.kidy.pl

hastagi na stronie:

#wirus w niemczech 2011 #biegunka w niemczech

Related posts

Top