Jak urządzić urodziny dla dziecka

Każde dziecko bardzo cieszy się, kiedy przychodzi ktoś do niego w odwiedziny. Urodziny dziecka to bardzo dobry czas do spotkań nie tylko rodzinnych, ale i do tego, aby zaprosić małych przyjaciół dziecka. W tym celu powinnaś zaplanować całe przyjęcie dla dzieci. Jednak wszystko po kolei.

Na początku, musicie ustalić, kogo zaprosić. Zwróć uwagę na to, kogo chce zaprosić Twoje dziecko – to jego urodziny, więc może chciałoby zaprosić jakiegoś kolegę czy koleżankę z przedszkola, których rodziców Ty nawet nie znasz. Nie odmawiaj więc dziecku tego. Może okazać się przecież, że skoro dzieci się przyjaźnią, to rodzice dzieci mogą się przecież zaprzyjaźnić.

130014.jpg

Kiedy już wiesz, kogo zaprosi Twój maluch na urodziny, pomóż mu przygotować zaproszenia. Możesz zrobić je samodzielnie na komputerze i wydrukować na jakiejś sztywnej kartce, i pozwolić maluchowi zrobić ozdoby na zaproszeniu. Jeśli Dziecko potrafi już pisać, niech podpisze się pod zaproszeniem samo. Będzie to bardzo ważne dla niego, poczuje się wyjątkowe.

Kiedy już zaproszenie będą gotowe, trzeba je rozdać lub rozesłać. Upewnij się, czy dziecko dało zaproszenia tym dzieciom, dla których je przygotowało. Czasami dziecko może zapomnieć pokazać zaproszenie rodzicom. Dlatego powinnaś zapytać rodziców dziecka, czy widzieli już zaproszenie i czy nie mają nic przeciwko, aby ich pociecha przybyła na przyjęcie urodzinowe do twojego dziecka. Nie zapomnij na zaproszeniu podać daty, godziny i adresu, gdzie odbędzie się przyjęcie urodzinowe.

Teraz możesz za stanowić się nad samym przyjęciem. Na pewno znasz już ilość osób, które są zaproszone, więc możesz zaplanować ilość jedzenia. Powinno być ono takie, aby nie sprawiło dzieciom kłopotu. Poza tym, powinno być zdrowe. Zamiast więc kupować czipsy, kup lepiej chrupki kukurydziane.

Oprócz tortu, na przyjęciu powinno być do jedzenia coś, czym można się najeść, np, jakieś kanapki lub sałatka. Możesz przygotować coś wymyślnego, jeśli masz na to czas, np. kanapki z ozdobami, na których będą kolorowe motylki z pomidorów i ogórków, palmy z żółtego sera, uśmiechnięte buźki z papryki itd.

Pamiętaj też o przekąskach i owocach. Mogą być do paluszki solone, drobne ciasteczka. Kiedy przygotowujesz owoce, pamiętaj, aby je dobrze umyć. Dzieci tego na pewno nie zrobią same. Umyj nawet banany, pomimo, że je się je bez skórki. Możesz przygotować także osobne porcje dla każdego z dzieci z owoców w galaretkach, z bitą śmietaną posypaną czekoladą.

Przygotuj również napoje. Jeśli podajesz dzieciom herbatę, nie przynoś im gorącej, ale już taką, która nadaje się bezpośrednio do picia. Dzieci są niecierpliwe i jeżeli któremuś z nich zechce się pić, nie będzie czekało, aż herbata wystygnie. Oprócz ciepłej herbatki, kup soki. Mogą być one w kartonikach lu w butelkach. Zadbaj sama o nalewanie dzieciom soków z butelek szklanych, aby nie stało się żadnemu z dzieci nic złego.

Jeśli chodzi o nakrycie, najbardziej funkcjonalne w przypadku małych dzieci są plastykowe talerze i kubeczki. Wtedy masz pewność, że żadne z dzieci nie zrobi sobie krzywdy do rozbitej szklanki. Podczas jedzenia dopilnuj, aby dzieci nie biegały, ale aby każde z nich siedziało spokojnie. O zakrztuszenie się jest nietrudno, nie pozwól wiec, aby dzieci bawiły się z pełnymi ustami.

Na przyjęciu ważna jest też muzyka dla dzieci. Możesz włączyć dzieciom jakieś przeboje specjalnie dobrane do ich wielu. Mogą potańczyć, jeśli zechcą. Jednak dzieci wolą się bawić zamiast tańczyć. Przygotuj jakieś zabawy dla nich. Małym dzieciom możesz rozłożyć na podłodze lub przy osobnym stoliku kartki do malowania. Niech każde z nich namaluje coś – możesz zadać dzieciom jakiś temat.

Podczas urodzin możecie wspólnie przygotowywać czapki, korony lub inne papierowe przedmioty, które każde dziecko będzie mogło zabrać ze sobą do domu. Małym dzieciom musisz pomóc powycinać niektóre elementy – nie dawaj im nożyczek. Najlepiej wcześniej przygotuj sobie papier i odpowiednio wycięte części, aby potem tylko je rozdać dzieciom do ozdobienia kredkami wcześniej przygotowanymi naklejkami.

Podczas urodzin nie wolno ci zostawić dzieci samych. Pamiętaj, że masz pod opieką nie tylko swoje dzieci. Najlepiej byłoby, aby zapewnił Ci pomoc ktoś z rodziców dzieci, które są zaproszone. Jeśli Ty będziesz zajmowała się przygotowywaniem jedzenia i podawaniem ich do stolika, drugie z rodziców będzie z dziećmi.

Jeśli masz znajomych rodziców dzieci, możesz zaprosić ich do siebie w tym czasie na herbatkę i ciasto. Jednak nawet wtedy, kiedy każde z dzieci ma przy sobie rodzica, ważne jest, aby ktoś pilnował dzieci, jeśli są one w innym pokoju.

Jeśli na dworze jest ciepło, a Ty masz ogródek, przygotuj całe przyjęcia na zewnątrz. Dla dzieci będzie to jeszcze lepsza zabawa, a rodzice będą mogli obserwować dzieci, siedząc przy swojej herbatce.
mks

hastagi na stronie:

#zaproszenia urodzinowe szablony #zaproszenia urodzinowe dla dzieci do wydrukowania #zaproszenie na urodziny dziecka do wydrukowania #zaproszenie na urodziny do wydrukowania #zaproszenie na urodziny dziecka szablon #zaproszenia na urodziny szablony #zaproszenie na urodziny szablon #zaproszenia na urodziny do wydrukowania #zaproszenia na urodziny dla dzieci do wydrukowania #zaproszenia urodzinowe do wydrukowania

Related posts

Top